Barny Bohemia Qwerty

  

 

Byl chovný pes od 9.5.2010 do května 2013 - hlavně ze zdravotních důvodů jsem se rozhodla jeho chovnost neobnovovat a proto jsme se neabsolvovali rebonitaci


Datum narození: 28.11.2007

Matka: Berga z Leonkovho Raja

Otec: Tyron vom Dreiburgenland

DKK: 1/1

Výška: 79 cm

Váha: momentálně 65 kg

LPN1 N/N (free)

 

Barny je obrovský mazel, typicky vítací pes, neúnavného temperamentu, stále připravený si hrát, běhat a skákat. Jeho zásoba energie je někdy až neuvěřitelná. Miluje vodu a kdyby to šlo, koupal by se i v třeskutých mrazech. 
 Psi jsou součástí naší rodiny už slušnou řádku let, ale až díky Barnymu jsem se začala zajímat o různé psí sporty, možnosti výcviku a podobně. Důvod byl jednoduchý - neustálá potřeba něčím ho zabavit a pokud možno utahat. Začali jsme navštěvovat cvičák, kde se mu dík jeho hravosti celkem daří, navíc ho baví stopovat a pořád by něco hledal, takže jsme začali rozvíjet i stopování. Vzhledem k svému věku už snese i větší zátěž, takže jsem mu nechala ušít tažný postroj a naučil se i tahat. Miluje výlety, takže pokud to jen trochu jde, vyrážíme na dlouhé procházky a výlety do hor nebo po skalách, možností máme v okolí spousty. Od jara 2010 se pravidelně vracíme na úžasné výcviky do Školy pracovní a zábavné kynologie do Heroltic u Tišnova. 
Pokaždé si odtamtud dovezeme spousty nových dovedností, zkušeností a skvělých zážitků.
 Barny je –stejně jako každý leon v naší rodině - víc než jen pes, ale plnohodnotný člen domácnosti, moje mimino :), kamkoliv to jde, tam ho bereme s sebou, a čím je starší, tím víc se mi jeho „ostřílenost“ vrací – je to kámoš jak do pohody, tak do nepohody a  já jsem moc ráda, že mám právě jeho :)

9.května 2010 jsme úspěšně absolvovali bonitaci a z Barnyho stal se z něho plemeník