Vítejte na stránkách leonbergera

Barnyho Bohemia Qwerty,

borderky Bubi a našich fazolek

  

  Novinky 

Rok 2014 byl u nás rokem změn... Na velikonoční pondělí nás bez varování opustila leonka Lucka, prostě večer spokojeně usnula a ráno se už neprobudila... Ani jsme se nestihli vzpamatovat z šoku a ještě ten týden jsme zjistili, že bordrka Bubi měla během svého hárání nevítanou návštěvu, která nezůstala bez následků :)

A tak se nám v noci z 30. na 31.5.2014 narodilo 7 nádherných štěňátek - po mamince praštěných borderek, po tatínkovi všehochuť barev. Do toho se ještě brácha Petr, kterému Bubi patří, zrovna stěhoval na Moravu do nového domova a Bubi samozřejmě měla odejít s ním. Aby měla na štěňata klid a zázemí, na které je zvyklá, zůstala ještě přes celé léto v Dobrušce a my jsme začali řešit, co s fazolkama (jak jsem jim od jejich zahlédnutí na ultrazvuku začala říkat) provedeme... Od začátku bylo jasné, že aspoň jeden drobek zůstane doma, aby chudák Barny najednou nezůstal sám. Nakonec to dopadlo tak, že já s Martinem jsme si k Barnymu vybrali tmavou krátkosrstou fenečku Beany,  brácha Kuba si vyhlédl střapatou merle fenku Triny a tatínek krátkosrstého merle pejska Akima. A pak tu byl ještě jeden trikolorní pejsek, který si prostě tátu vybral a rozhodl se, že u nás taky zůstane.... dostal jméno Dag a opravdu u nás zůstal :)  Takže teď na dvorku máme místo dvou leonů a borderky leona jednoho a s ním tři voříšky a občas i čtyři a někdy taky i tu borderku :)

Fotodokumentace na barnybq.rajce.net  :) 

2.1.2014 po děsivě dlouhé době jsem se dostala k alespoň malé úpravě webu - aktulizovala jsem údaje našich bafanů a jakmile to půjde, pustím se i do zbytku :)

 6.7.2012  týden od 22. do 30.6. jsme strávili s Barnym a partou supr lidiček na Šumavě s báglama na zádech. Cestování jsme zakončili na Lipně, takže si i Barnyho vodní vášeň přišla na svý :)  Fotky dodám, jen co se mi je podaří protřídit a poupravovat. 
Dneska jsem vyvezla Barnyho a Bubi (kterou mám přes Péťovu dovču na hlídání) na koupačku na Rozkoš. Bubi si poprvé pořádně zaplavala a vypadá to, že ta holka má ooobrovskej talent i na tohle :) Takže možná se nám doma klube další záchranář B)
víc fotek na: https://barnybq.rajce.idnes.cz/Barny_a_Bubi_na_Rozkosi_6.7.2012

 21.5.2012  tak máme za sebou další nadmíru vydařený víkend v Herolticích - zase jsme vyrazili na vodní práce a užili jsme si to dosytosti :) Ač páni meteorologové slibovali zimu a mraky, počasí vyšlo překrásně, dokonce jsme se i chvílema pekli :) Naučili jsme se zase kupu nových cviků a fíglů, namlsali se a teď můžeme celý léto trénovat a cvičit, abysme na podzim byli ještě šikovnější :) a už se moooc těšíme na příště ;) Foťák mě tentokrát zradil hned na začátku, takže jsem si vypůjčila pár obrázků od Evy a Lídy: https://barnybq.rajce.idnes.cz/Barny_zachranarem_podruhe a odkazy na jejich obsáhlá alba: https://huev.rajce.idnes.cz/vodni_vikend_kveten_2012/  a  https://makijka.rajce.idnes.cz/Heroltice-voda_17.-20.5.2012

Ještě jedna radost z dnešního večera - poprvé jsme vzali všechny tři bafany na společnou procházku a musím konstatovat, že je to paráda :) Už je to slušná smečka a je to sranda pozorovat Bubi jak se těm dvěma obříkům plete pod nohama a lehá si jim do cesty, aby upoutala jejich pozornost :) Naběhala toho za celou procházku dobře desetkrát tolik co oni - leonům se v tom dusnu nějak nechtělo hýbat víc než bylo nezbytně nutný, navíc Barny toho má ještě plný kecky po náročným víkendu :) Příště vezmeme foťák, ať tu černobílou šmouhu mezi rezavýma kožichama můžeme zvěčnit :)

15.5.2012 dneska byl velký den - Lucka snad konečně přijala Bubi do smečky - až na pár varovných zavrčení strávili všichni tři psi společně odpoledne na zahradě v pohodě a bez konfliktu!! :) nejdřív všichni pospolu cvičili (pamlsky - to je věc, jakmile jsou na dosah, mohli by Lucce i za zadkem střílet a ani si nevšimne :) ) a pak jsme je nechali ať se zžívaj podle svýho. Bubi je rozumná - stejně jako v případě koček i u Lucky pochopila, že nejjistější je zbytečně neprovokovat a neplíst se Lucce pod nohy. Lucka se tvářila, jako že tam to černobílý štěně není, a byl klid :) Nakonec jsem je přistihla jak společně očmuchávaj jeden trs trávy jak kdyby spolu žily odpradávna B) Tak doufejme, že tenhle stav vydrží a všichni tři budou parťáci do nepohody jak má být :)

 

7.5.2012 tak Bubi už řádí na zahradě s Barnym, respekt projevuje už jen když začne Barny z plných plic štěkat na někoho za plotem nebo když se proti ní odněkud nečekaně vyřítí - ono přece jen rozpohybovaných 66kg proti jejím šesti - kdo by se neklidil :D ale ono i to už jí nebere tak jako na začátku ;) Lucka už si taky pomalu zvyká, už na ní zavrčí jen chvílema, tak snad ji to brzo přejde, zvykne si na novou parťačku a budou kámoši všichni tři :)
Péťa i my ostatní s Bubi pilně cvičíme, takže přivolání, sedni, lehni a chůzi na vodítku už prťka zvládá téměř jako profík :) Jo a aportování, to jí taky jde od přírody samo ;) 
Fotky z včerejšího a dnešního řádění s Barnym na rajčeti:


https://barnybq.rajce.idnes.cz/Bubi_s_Barnym_podruhe/

 

3.5.12 tak aspoň pár fotek a videí na rajčeti: barnybq.rajce.idnes.cz/Bubi/

1.5.2012 tak, a je to tady! V neděli se naše chlupatá smečka rozrostla o malou čertici.
Je to border kolie Adaira Sweet Royal Fellow a je jedinečná už od okamžiku, kdy rozlepila očička – kouká na svět jedním hnědým a jedním modrým očičkem :)

Bubi je akčňák jak má být a podle všeho Barnymu a Lucce vmete do života spoooustu energie :)

Hned, jak bude víc času (což může být otevřená věc na pěkně dlouho), napíšu o ní víc a doplním i pár obrázků. Prozatím alespoň základ v oddílu „Naši psi“

 

 16.4.2012 poslední dobou jsem líná tahat sebou foťák, navíc psi zas vylínali co mohli a vypadaj teď jak otrhánci, takže mi nějak chybí aktuální fotky, ale slibuju, brzy to napravím :) pomalu se nám totiž doma schyluje k velkým novinkám, takže jakmile nastane den D, začne to tu žít :) Teda žít to bude hlavně u nás doma... ;)

 14.2.2012  přidala jsem novou kapitolku "Barnění" - kam jednou za čas vložím nějaký ten report ze života s Barnym :) A začnu článkem, který jsem v roce 2009 psala pro absolutně nepejskařský web mých kamarádů - přivezli jsme si tehdy s Barnym z výstavy absolutně nečekaný CAC a já o tom pořád básnila a oni nevěděli, o čemže to pořád melu, byla jsem tedy požádána o odlehčený popis, jak to vlastně na takové psí výstavě vypadá... :)

 

  28.10.2011 nám z Bernu přišla skvělá zpráva:

Barny má výsledek testu na LPN1 N/N !!!!!!!! :)

 

22.9.-25.9.2011 jsme s Barnym opět strávili v našich milovaných Herolticích - tentokrát jsem konečně zkusila to, co mě už dlouho lákalo: výcvik vodních prací. Barny miluje vodu, aportuje na ní asi tak stokrát líp (a radši) než na suchu, a je to zas něco novýho, navíc do budoucna třeba i užitečnýho, jak psa zabavit, unavit a naučit se nový kousky. Víkend překonal veškerý moje očekávání, oba jsme si to užili, Barnyho to bavilo, na lodi se nebál a já mám do jara spoustu cviků, který můžeme trénovat, protože na jaře vyrážíme znova a už teď se nemůžem dočkat :) Hned jak budu mít víc času, napíšu obsáhlejší report, teď alespoň fotky na:

barnybq.rajce.idnes.cz/Heroltice_-_vodni_prace_aneb_Barny_se_uci_zachranovat_22._-_25.9.2011/ 

 

  20.9.2011 dlouho jsem to tu zanedbávala - nějak nebyl čas :) užívali jsme si léta, výletů, koupání a dovolenkování, že na web nezbyl čas ani energie. Během dovolené jsme sjezdili kus naší krásné země - Barny se podíval na Kokořínsko, Vysočinu, Jeseníků a na konci léta byly hlavním cílem Beskydy a výšlap na Lysou horu - ten si Barny náležitě užil - ten den bylo neuvěřitelný vedro, slunce pralo, z nás všech tekl pot proudem a já si chvílema hrabala do svědomí, jestli to byl vůbec dobrej nápad, nutit ho k takovým výkonům... ale Barny mě zas přesvědčil, že je to pan pes s velkým srdcem a odhodláním a pro paniččin jakkoliv hloupej nápad by se rozkrájel a na ten vrchol vyšel (no spíš se doplahočil) s jazykem na vestě, ale s tak šťastným výrazem, když se konečně mohl složit do chládku pod smrčkem na vršku hory, že mě zas dostal :)

fotky opět na: barnybq.rajce.idnes.cz/Jeseniky,_Beskydy,_Vysocina_-_pohadkova_dovolena

 

jo a abych nezapomněla - z toho krytí nic nebylo, holt je to můj truhlíček zbrklej... tak snad příště :)

 

24. - 26.6.2011 jsme vyrazili na čundřík – a aby se Barny neflákal, nesl si svých pár švestek ve vlastním batůžku :) fotky na barnybq.rajce.idnes.cz/Jiraskova_stezka_24._-_26.6.2011/

    

 

5.6.2011  konečně nastal ten správný čas a za Barnym přijela jeho milovaná Agáta Golden Elf na krytí!!!!!!!!! Jsme všichni moc zvědaví, jestli se z té vášně vyklubou nějací drobkové – Barny je prostě pohrk a asi zůstane pohrkem navždy ;) do všeho jde po hlavě a ani u krytí to nebylo jiné. Tak teď jsme všichni napjatí, jak to dopadne, uvidíme v prvním červencovém týdnu ;)

Na druhou stranu, i kdyby z toho nic nebylo, oba dva bafíci si ten den každopádně užili, Agi byla „po akci“ úplně dokonalá – skákala kolem paničky jak dítě kolem vánočního stromku a oči jí zářily jak sluníčka. Barny všechno sledoval s výrazem umělce spokojeného se svým dílem a pak prospal dva dny – prostě chlap… :)

 

5.-8.5.2011  jsme strávili další úúúžasný prodloužený víkend v Herolticích :) Barny má zas nový kámoše, naučili jsme se kupu nových triků a vychytávek a hlavně si to oba dva moc užili :) a už se zas těšíme na podzim, až zas vyrazíme na nějaký ten kurzík :)  

- a jelikož panička ze samýho nadšení zapomněla, že ssebou má foťák, obrázky zprostředkovaně od paničky Barnyho velkýho puntíkatýho kámoše Dastyho: alenama.rajce.idnes.cz/Heroltice_5.5._-_8.5.2011/

 

20.5.2011  jsme navštívili Barnyho rodnou CHS Bohemia Qwerty, kde se teď jeho starší ségra Ája těší z dalšího potomstva :) chlupáčkové byli naprosto úžasní a muchlací a kdyby to jen trochu šlo, neváhala bych a po tak krásných a pohodových rodičích si jedno odvezla domů … ;)

 

 

- fotodokumentace na barnybq.rajce.idnes.cz/Dalsi_nadilka_v_Barnyho_rodny_CHS_Bohemia_Qwerty_20.5.2011/


 

27.2.2011  užíváme zimy, bafíkům je teď nejlíp, nejspokojenější jsou na sněhu, takže jak to jde, využíváme zbytků sněhu na horách – pár nových fotek na rajčeti :)

 

13.9.2010  včera jsme se vrátili z dalšího víkendu v Herolticích – opět nadšený a natěšený na nějaký další ;)

Tentokrát jsme absolvovali víkend věnovaný výcviku pomocí klikru – mimochodem super věcička, která nutí bafíka přemýšlet. Takže teď klikáme a klikáme a těšíme se na každý další trénink – já na to, co se Barny zas naučí a Barny když na nic jinýho, tak na ty pamlsky, co za to dostane ;)

  1. 24.10.2010  konečně jsem vrhla nové fotky na rajče – pár podzimních výletů a další odpoledne s Agátou Golden Elf – to se náramně vydařilo, bafini se vyřádili, prohnali zajíce, stihli se parádně začunit, a byli nadmíru spokojený :) 

2.9.2010  nové fotky na rajčeti – Barny s novou hračkou a pár momentek ze dvorku

  

30.6.2010  nové fotky v galerii – z koupání na Rozkoši

 

21.6.2010  přidána nová stránka v sekci „Naši psi“ + pár slov o jedné úžasné psí škole ☺  

 → odkaz v odkazech

 

17.5.2010 doplnila jsem pár „historických“ fotek Brouba a Bambulky

 

15.5.2010 jsme si zajeli na Krajskou výstavu do Hradce Králové, jen tak, abychom nevypadli ze cviku. Tak jsem zjistila, že ze cviku sme vypadli – Barnyho to fakt nebavilo a dělal koniny, víc než předvádění se ho zajímala fenka za páskou, tak místo postoje hopsal jak na pérkách. Sice se pak uklidnil, ale veškerej dobrej dojem byl tentam. Kupodivu to paní rozhodčí nevadilo, ani to, že si při ukazování zubů odfrknul tak mohutně, že jí osprchoval celý obličej, ale horší známkou nás ohodnotila za prý „netypicky velkou hlavu“... takže tentokrát VD3 a tím pádem poslední místo :-) Ale den jsme si i tak užili, hlavně nám udělaly radost Šárka s Fifčou (VŠSP Dona z Kolínského Polabí), které ve třídě mladých získaly V1, Krajský vítěz – v těch holkách něco dřímá... ;-)

 

9.5.2010 Barny úspěšně absolvoval bonitaci a je z něho ode dneška

CHOVNÝ PES

Fotodokumentace z celého leoního víkendu už je na rajčeti

 

26.4.2010 Trošku nestíhám doplňovat obsah. Tak aspoň plním Barnyho album na https://barnybq.rajce.idnes.cz

Tak jukněte